مونو دی گلیسیرید در کره بادام زمینی

مونو دی گلیسیرید چیست؟

 

 

در این مقاله به برخی از پر تکرار ترین سوالات مطرح شده در مورد مونو دی گلیسیرید خواهیم پرداخت :

 

دیستیلد مونو گلیسریدها در چه موادی استفاده می شوند؟

مونوگلیسریدهای مقطر یک امولسیفایر متداول با طیف گسترده ای از مزایا می باشند. این مواد معمولاً در نانوایی، روغن و چربی، لبنیات، دسرهای منجمد، شیرینی‌سازی و پلاستیک استفاده می‌شوند.

 

مونو دی گلیسرید با بدن شما چه می کند؟

محققان در مورد چگونگی تأثیر مونوگلیسریدها بر بدن اطلاعات کمی دارند. با این حال، طبق گفته FDA، مونوگلیسریدها زمانی که به عنوان مواد افزودنی و مواد غذایی استفاده می شوند “به طور کلی ایمن شناخته می شوند”، به این معنی که کاربرد آنها نگرانی برای سلامتی ایجاد نمی کند.

 

آیا بدن انسان می تواند دیستیلد مونو گلیسریدها را جذب کند؟

اسیدهای چرب کوتاه و متوسط و گلیسرول به محض ورود به روده می توانند مستقیماً جذب جریان خون شوند، اما لیپیدهای بزرگتر مانند اسیدهای چرب با زنجیره بلند، مونوگلیسریدها، ویتامین های محلول در چربی و کلسترول به کمکجریان خون برای جذب و انتقال نیاز دارند.

 

آیا مونو دی گلیسیرید ها برای انسان مضر می باشد؟

 طبق نظر سازمان غذا و داروی ایلات متحده (FDA)، مونو و دی گلیسیریدها به طور کلی بی خطر شناخته می شوند. آنها را می توان بدون محدودیت در مواد غذایی استفاده کرد، مشروط بر اینکه فرآیند تولید رضایت بخش باشد.

 

نام های دیگر مونو دی گلیسیرید چیست؟

 • آسیل گلیسرول
 • دیستیلد مونو گلیسرید
 • آسیل گلیسرول
 • مونوآسیل گلیسرول

 

چه غذاهایی حاوی دیستیلد مونو گلیسریدها هستند؟

منابع طبیعی اسیدهای چرب و مونو و دی گلیسیریدها عبارتند از روغن های گیاهی مانند سویا، دانه انگور، کانولا، آفتابگردان، پنبه دانه، نارگیل و روغن نخل. تفاله گیاهی مانند تفاله انگور یا تفاله گوجه فرنگی و همچنین برخی از چربی های حیوانی نیز حاوی این افزودنی غذایی هستند.

 

منابع غذایی مونو دی گلیسیرید

 

نمونه هایی از دیستیلد مونو گلیسریدها ؟

 • مونوگلیسرید
 • تری گلیسیرید
 •  گلیسرول
 • لیپاز
 • دی گلیسیرید
 • مونوآسیل گلیسرول
 • دی اسیل گلیسرول
 • لیپیدها
 • آنزیم ها

 

آیا دیستیلد مونو گلیسرید در تخم مرغ موجود است؟

لسیتین ممکن است در زرده تخم مرغ موجود باشد، اما دیستیلد مونو گلیسریدها اغلب از چربی حیوانی بدست می آیند، هرچند ممکن است گیاهی نیز باشند.

 

تفاوت بین گلیسرول و مونو دی گلیسرید چیست؟

چربی ها از یک مولکول گلیسرول و سه اسید چرب تشکیل شده اند. یک اسید چرب مرتبط با یک مولکول گلیسرول، مونوگلیسرید نامیده می شود و همانطور که از نام آن پیداست، دو اسید چرب مرتبط با یک مولکول گلیسرول، دی ساکارید نامیده می شود.

 

آیا مونو دی گلیسیرید وگان می باشد؟

مونو دی گلیسیرید انواع چربی هایی هستند که به عنوان امولسیفایر برای بهبود بافت نان و حفظ رطوبت استفاده می شوند. آنها اغلب از روغن سویا به دست می آیند، اما می توانند از چربی حیوانی نیز تهیه شوند.

 

آیا مونو دی گلیسیرید از ذرت ساخته می شود؟

مونوگلیسریدها را می توان از منابع حیوانی یا گیاهی (از جمله ذرت) به دست آورد یا ممکن است به صورت مصنوعی ساخته شود. آنها به عنوان امولسیفایر عمل می کنند و در محصولات نانوایی، نوشیدنی ها، بستنی، صمغ، شورتینگ، تاپینگ های زده شده، مارگارین و شیرینی ها استفاده می شوند.

 

تولید مونو دی گلیسیرید از ذرت

 

آیا دیستیلد مونو گلیسرید مضر می باشد؟

هیچ اثر مضری به طور خاص گزارش نشده است. مونو و دی گلیسیریدهایی که احتمالاً اثرات ناخواسته ایجاد می کنند، آنهایی هستند که حاوی اسیدهای چرب اشباع با زنجیره بلند به ویژه اسید استئاریک هستند. چنین ترکیباتی در مطالعات طولانی مدت حیوانی مورد بررسی قرار گرفته است.

 

آیا دیستیلد مونو گلیسرید فاقد گلوتن است؟

مونوگلیسریدها و دی گلیسریدها حاوی گلوتن نیستند، اگرچه گاهی اوقات گندم ممکن است به عنوان یک “حامل” استفاده شود. اگر چنین است، گندم در لیست مواد تشکیل دهنده در بسته‌بندی ها ذکر می‌شود.

 

آیا منوگلیسرید فودمپ کم است؟

مونوگلیسریدها و دی گلیسریدها امولسیفایر هستند و فودمپ(FODMAP) کم در نظر گرفته می شوند، به خصوص در هنگامی که در یک غذای آماده وجود دارند. آنها را با مونوساکاریدها و دی ساکاریدها که FODMAP هستند اشتباه نگیرید.

 

اسیدهای چرب و مونوگلیسریدها برای چه مواردی استفاده می شوند؟

لسیتین سویا و دیستیلد مونو گلیسرید، اسیدهای چربی هستند که به عنوان امولسیفایر در بسیاری از غذاها، مانند نان، پخش چربی و بستنی استفاده می شود. جایگزین های وگان برای شیر گاو، پنیر و ماست از سویا تولید می شود.

 

مونو دی گلیسیریدها از کجا به دست می آیند؟

مونو دی گلیسیریدها از گلیسرول و اسید چرب به دست می آید. مونوگلیسریدهای مقطر (DMG) مونوگلیسریدهایی هستند که سنتز می شوند و تحت روش تقطیر مولکولی قرار می گیرند تا مونوگلیسریدها را از برخی دی گلیسریدها (و تری گلیسیریدها) جدا و تغلیظ کنند.

 

ساخت مونو دی گلیسیرید از گلیسرول

 

دیستیلد مونو گلیسرید در نان چه می کند؟

دیستیلد مونو گلیسریدها به طور گسترده در تولید نان و نان تابه ای استفاده می شوند، زیرا نرم کننده های بسیار موثری برای خرده نان هستند. مونو و دی گلیسیرید موجود در محصولات نانوایی علاوه بر عملکرد ثابت شده ضد بیات شدن خود، می توانند به کاهش کشش سطحی آب و روغن نیز کمک کنند.

 

چگونه از دیستیلد مونو گلیسرید استفاده می کنید؟

بر خلاف بسیاری از مواد، دیستیلد مونو گلیسرید ها باید در روغن حل شوند، نه در آب. برای پراکنده دیستیلد مونو گلیسرید بایستی آنها را به روغن اضافه کنید و سپس آن را تا دمای بالاتر از 140 درجه فارنهایت (60 درجه سانتیگراد) گرم کنید، زیرا در این دما ذوب شده و به راحتی می‌توان آن‌ها را هم زد.

 

آیا از مونو دی گلیسیرید به عنوان منبع انرژی استفاده می شود؟

دیستیلد مونو گلیسرید ، مونوگلیسریدها و دی گلیسریدها (MGDGs) می توانند به طور موثر به عنوان منابع انرژی برای کاهش وزن و بهبود عملکرد مورد استفاده قرار گیرند.

 

چرا از دیستیلد مونو گلیسرید در کره بادام زمینی استفاده می شود؟

دیستیلد مونو گلیسرید مخصوصاً برای تثبیت کره های آجیلی مانند کره بادام زمینی برای جلوگیری از جدا شدن قسمت روغن کره از بخش جامد و در عین حال حفظ ظاهر براق محصول استفاده می گردد.

 

 

مقالات مشابه :

 

مونو دی گلیسیرید

 

خرید و فروش دیستیلد مونو گلیسرید

گروه بازرگانی اکسیر فرایند پارسینا با تجربه سال ها فعالیت در زمینه فروش مواد اولیه غذایی، فروش افزودنی های غذایی، فروش مواد اولیه دارویی و همچنین فروش مواد اولیه شیرینی و شکلات، دیستیلد مونو گلیسرید را با قیمتی بسیار مناسب و کیفیت عالی در اختیار شما مشتریان گرامی قرار می دهد.

 

قیمت دیستیلد مونو گلیسرید

جهت خرید دیستیلد مونو گلیسرید و همچنین اطلاع از قیمت دیستیلد مونو گلیسرید با ما از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.