اسید لاکتیک چیست؟

 

اسید لاکتیک چیست؟

 

اسید لاکتیک یکی از اعضای برجسته خانواده آلفا هیدروکسی است. اگرچه می تواند از شیر تخمیر شده باشد، اما اغلب از تخمیر کربوهیدرات های گیاهی به دست می آید مانند سایر AHA ها. عملکرد آن بر روی پوست به این شکل است که لاکتیک اسید با حل کردن پروتئین های متصل به سلول های پوست به یکدیگر عمل می کند که منجر به از بین رفتن سلول های مرده و باقی مانده ها می شود.

اسید لاکتیکی (Lactic acid) که بدن شما هنگام تبدیل کربوهیدرات ها به انرژی تولید می کند، می تواند باعث بروز خستگی در عضلات شما در طول تمرینات شدید شود، اما وجود آن معمولا بی ضرر است.

 

قیمت فروش و خرید اسید لاکتیک

 

سوالات رایج درباره اسید لاکتیک

در ادامه به برخی از متداول ترین سوالات پیرامون اسید لاکتیک خواهیم پرداخت تا شما هر چه بیشتر با این افزودنی غذایی آشنا شوید  :

 

اسید لاکتیک برای پوست شما چه می کند؟

اسید لاکتیک یک لایه بردار ملایم است که خطوط ریز پوست را کاهش می دهد، پوست کدر را روشن می کند، رنگدانه های اضافی را محو می کند و نهفته ها و آثار آکنه را پاک می کند. اسید لاکتیک یک مرطوب کننده بسیار ماهر است، به این معنی که رطوبت را به داخل پوست می کشد و آن را در آنجا نگه می دارد تا خاصیت ارتجاعی و لطافت را افزایش دهد. همچنین به عنوان یک تنظیم کننده pH، عامل ضد میکروبی، ضد التهابی و مهار کننده ملانین عمل می کند.

 

آیا اسید لاکتیک کلاژن را تحریک می کند؟

از آنجایی که اسید لاکتیک سلول های اپیدرم را فعال می کند، بازسازی سلول های جدید را تحریک کرده و تولید کلاژن و الاستین را تحریک می کند. لاکتیک اسید به دلیل خاصیت صاف کنندگی و لیفتینگ، اغلب به عنوان بخشی از فرمول های دارویی که برای به تاخیر انداختن پیری پوست بکار می رود، استفاده می شود.

 

اسید لاکتیک در بدن چه می کند؟

مانند همتایان تهاجمی تر خود، اسید لاکتیک مزایای شناخته شده زیادی دارد. گردش سلولی را افزایش می دهد و به از بین بردن سلول های مرده انباشته شده روی اپیدرم – لایه بالایی پوست – کمک می کند. با استفاده از اسید لاکتیک در غلظت های 12 درصد، پوست مستحکم تر و ضخیم تر می شود.

 

آیا می توان از اسید لاکتیک به صورت روزانه استفاده کرد؟

به طور کلی، اسیدهای لاکتیک با قدرت ضعیف‌تر را می‌توان روزانه استفاده کرد، در حالی که اسید لاکتیک با قدرت بالاتر باید به دو یا سه بار در هفته محدود شود. متخصصان می گویند اگر پوست شما هنگام استفاده از این ماده بیش از حد تحریک، قرمز و خشک می شود، مهم است که چند روز استراحت کنید تا پوست شما بهبود یابد.

 

آیا لاکتیک اسید برای صورت مفید است؟

لاکتیک اسید نوعی AHA است که در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست لایه بردار وجود دارد. لایه بالایی سلول های مرده پوست را از بین می برد و می تواند به بهبود بافت پوست، کاهش لکه های تیره، صاف کردن خطوط ریز و پاکسازی منافذ کمک کند.

 

کدام میوه ها حاوی اسید لاکتیک هستند؟

 

گوجه حاوی اسید لاکتیک

 

اسید لاکتیک در انواع تخمیر شده میوه ها وجود دارد. نمونه هایی از میوه های تخمیر شده گوجه فرنگی، گیلاس و کیوی هستند. میوه های تخمیر شده اغلب حاوی این ماده هستند.

 

آیا اسید لاکتیک بهتر از رتینول است؟

اسید لاکتیک روی سطح پوست شما کار می کند تا سلول های مرده پوست را از بین ببرد در حالی که رتینول عمیق تر در پوست شما کار می کند تا تولید سلول های جدید پوست را تشویق کند. اگر می‌خواهید بین اسید لاکتیک و رتینول تصمیم بگیرید، احتمالاً رتینول به عنوان یک عنصر کمی برتر است.

 

سرعت عملکرد اسید لاکتیک چقدر است؟

در صورت استفاده از AHA (اسید گلیکولیک، اسید لاکتیک، اسید مالیک، اسید ماندلیک) و BHAs (اسید سالیسیلیک) می‌توانید نتایج را در عرض چند روز پس از اولین استفاده مشاهده کنید.

 

عوارض جانبی اسید لاکتیک چیست؟

علائم مصرف غیر استاندارد اسید لاکتیک عبارتند از ناراحتی شکم یا معده، کاهش اشتها، اسهال، تنفس سریع و سطحی، احساس ناراحتی عمومی، درد یا گرفتگی عضلانی و خواب‌آلودگی، خستگی یا ضعف غیرمعمول. اگر علائم اسیدوز لاکتیک را دارید، فوراً از کمک پزشکی اورژانسی استفاده کنید.

 

کدام اسید برای روشن کردن پوست بهتر است؟

در اینجا لیست کوتاهی از بهترین ها وجود دارد.

• ماندلیک اسید. اسید ماندلیک از دو طریق باعث افزایش روشنایی می شود.

• کوجیک اسید. کوجیک اسید یک ترکیب طبیعی روشن کننده پوست است که از قارچ به دست می آید.

• اسید گلیکولیک

• ویتامین C (اسید اسکوربیک)

• اسید لاکتیک

• ویتامین A

 

علامت تجمع اسید لاکتیک چیست؟

 

علائم تجمع اسید لاکتیک

 

درد عضلانی، سوزش، تنفس سریع، حالت تهوع، درد معده از علائم تجمع اسید لاکتیک است. اگر احساس ناخوشایند اسیدوز لاکتیک را تجربه کرده اید، احتمالاً آن را به خاطر دارید. اسیدوز لاکتیک ناشی از ورزش شدید معمولا موقتی است و زمانی اتفاق می افتد که اسید بیش از حد در جریان خون شما جمع شود.

 

آیا می توانید ویتامین C و اسید لاکتیک را با هم ترکیب کنید؟

هنگام استفاده از محصولات حاوی اسید لاکتیک و سایر AHA ها، بهتر است از مصرف آنها با ویتامین C خودداری شود. این به این دلیل است که مخلوط این اسیدها باعث ایجاد عدم تعادل در سطوح pH پوست می شود و تاثیر هر یک از مواد را بی فایده می کند.

 

آیا باید از اسید لاکتیک در صبح یا عصر استفاده کرد؟

همچنین یک AHA محبوب برای پوست های صاف و سالم، به ویژه برای پوست های حساس، اسید لاکتیک را می توان در روز یا شب نیز استفاده کرد، اما مسلما بهترین کار این است که مصرف آن در شب کاهش یابد.

 

اسید لاکتیک از کجا می آید؟

اسید لاکتیک عمدتاً در سلول های ماهیچه ای و گلبول های قرمز خون تولید می شود و زمانی شکل می گیرد که بدن کربوهیدرات ها را تجزیه می کند تا زمانی که سطح اکسیژن کم است، برای انرژی استفاده شود. یکی از زمان هایی که ممکن است سطح اکسیژن بدن شما کاهش یابد در طول ورزش شدید می باشد.

 

آیا اسید لاکتیک چین و چروک پوست را کاهش می دهد؟

اسید لاکتیک پوست را روشن، صاف و یکدست می کند و در عین حال آن را محکم تر نشان می دهد. این کار به کاهش ظاهر خطوط ریز، چین و چروک و لکه های تیره کمک می کند.

 

اسید لاکتیک چگونه بر قلب تأثیر می گذارد؟

 

تاثیر اسید لاکتیک بر قلب

 

لاکتات سوخت مهمی برای قلب در حالت تحت فشار است. در طول ورزش، جذب لاکتات توسط میوکارد و استفاده از آن افزایش می‌یابد.

 

اسید لاکتیک با عضلات شما چه می کند؟

تجمع اسید لاکتیک باعث خستگی و درد عضلانی می شود. هرکسی که خود را از طریق یک تمرین شدید تحت فشار قرار داده باشد، با “احساس سوزش” در عضلات آشنا خواهد بود. احساس خستگی و درد که وقتی عضلات خود را به طور مکرر در معرض بلند کردن بارهای سنگین قرار می دهید یا با سرعت تمام می روید، ایجاد می شود.

 

چه غذاهایی سرشار از اسید لاکتیک هستند؟

• نان و آبجو

• محصولات سویا مانند توفو و شیر سویا

• پنیر

• سبزیجات ترش مانند کیمچی و کلم ترش

• گوشت های ترش مانند سالامی

• حبوبات مانند لوبیا و نخود

 

آیا اسید لاکتیک می تواند لکه های تیره پوست را از بین ببرد؟

اسید لاکتیک نوعی AHA است که در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست لایه بردار وجود دارد. لایه بالایی سلول های مرده پوست را از بین می برد و می تواند به بهبود بافت پوست، کاهش لکه های تیره، صاف کردن خطوط ریز و پاکسازی منافذ کمک کند.

 

نام رایج اسید لاکتیک چیست؟

اسید لاکتیک یک اسید آلی با فرمول شیمیایی C3H6O3 بوده که به اسید شیر نیز معروف است.

 

چگونه از اسید لاکتیک در زندگی روزمره استفاده می شود؟

اسید لاکتیک در دباغی چرم و رنگرزی پشم استفاده می شود. به عنوان یک عامل طعم دهنده و نگهدارنده در پنیر فرآوری شده، سس سالاد، ترشیجات و نوشابه های گازدار همچنین و به عنوان یک ماده خام یا کاتالیزور در بسیاری از فرآیندهای شیمیایی استفاده می شود.

 

 

مقالات مشابه :

 

اسید لاکتیک

 

خرید و فروش اسید لاکتیک

گروه بازرگانی اکسیر فرایند پارسینا با تجربه سال ها فعالیت در زمینه فروش مواد اولیه غذایی، فروش افزودنی های غذایی، فروش مواد اولیه دارویی و همچنین فروش مواد اولیه شیرینی و شکلات، اسید لاکتیک را با قیمتی بسیار مناسب و کیفیت عالی در اختیار شما مشتریان گرامی قرار می دهد.

 

قیمت اسید لاکتیک

جهت خرید اسید لاکتیک و همچنین اطلاع از قیمت اسید لاکتیک با ما از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.