اسید سیتریک آبدار چیست؟

 

اسید سیتریک آبدار چیست؟

 

اسید سیتریک آبدار یک اسید آلی ضعیف است که به طور طبیعی در تمام مرکبات مانند لیمو، پرتقال و گریپ فروت و انواع توت ها یافت می شود. اگر دندان های خود را در لیمو فرو کرده اید، طعم اسید سیتریک را چشیده اید. تولیدکنندگان یک نسخه مصنوعی از آن را به غذاهای فرآوری شده اضافه می کنند. داروهایی که اسید سیتریک در آنها وجود دارد، مشکلات سلامتی مانند سنگ کلیه را درمان می کند.

فقط مرکبات ترش نیستند که اسید سیتریک دارند. همه گیاهان و جانوران آثار کوچکی از آن دارند. بسیاری از مواد غذایی بسته بندی شده و اقلام غیرخوراکی، مانند لوازم آرایشی و محصولات پاک کننده، حاوی این ماده نیز هستند، اما نوع تولید شده آن، نه از نوعی که در طبیعت یافت می شود.

 

قیمت فروش و خرید اسید سیتریک آبدار

 

سوالات رایج درباره اسید سیتریک آبدار

در این مقاله به برخی از پر تکرار ترین سوالات مطرح شده در مورد بی کربنات سدیم خواهیم پرداخت :

 

عملکرد اسید سیتریک مونوهیدرات چگونه است؟

اسید سیتریک مونوهیدرات یک افزودنی به شکل پودر کریستالی و سفید رنگ می باشد. این محصول به عنوان یک نگهدارنده و آنتی اکسیدان عمل می کند. همچنین به‌عنوان اسید‌کننده، طعم‌دهنده و عامل ضد بیاتی در نوشیدنی‌های میوه‌ای، آب نبات، کوکی‌ها، بیسکویت‌ها، میوه‌های کنسرو شده، مرباها و ژله‌ها استفاده می‌شود.

 

آیا می توانید اسید سیتریک مونوهیدرات را بدون نگرانی مصرف کنید؟

با توجه به نظر کمیته منتخب FDA در مورد این ماده غذایی، نمک های سیترات، از جمله اسید سیتریک، زمانی که در مقادیر معمولی استفاده شوند، به طور کلی به عنوان ایمن (GRAS) در نظر گرفته می شوند.

 

مکمل اسید سیتریک برای چه مواردی استفاده می شود؟

استفاده از آن در مکمل ها شامل موارد مفیدی مانند اتصال به مواد معدنی (مانند سیترات کلسیم یا سیترات منیزیم) برای افزایش حلالیت در آب است. این ماده اغلب برای مفاصل، استخوان ها، سلامت کلیه و ادرار استفاده می شود.

 

آیا اسید سیتریک مونوهیدرات یک ماده طبیعی است؟

اسید سیتریک مونوهیدرات یک نگهدارنده طبیعی است و همچنین برای افزودن طعم اسیدی یا ترش به غذاها و نوشابه ها استفاده می شود. در بیوشیمی، مونوهیدرات اسید سیتریک به عنوان یک واسطه در چرخه اسید سیتریک مهم است و بنابراین در متابولیسم تقریباً همه موجودات زنده رخ می دهد.

 

آیا اسید سیتریک آبدار پوست را روشن می کند؟

اسید سیتریک آبدار به کاهش خطوط ریز و چین و چروک و به یکدست شدن رنگ پوست کمک می کند، به همین دلیل است که اکثر تونرها اسید سیتریک دارند. همچنین با هدف قرار دادن رنگدانه ها و لکه های تیره به روشن، نرم شدن و صاف شدن پوست کمک می کند.

 

مراقبت از پوست با اسید سیتریک

 

آیا اسید سیتریک آبدار همان اسید سیتریک است؟

اسید سیتریک آبدار شکل حاوی آب اسید سیتریک است. این یک مولکول آب دارد که با یک مولکول اسید سیتریک مرتبط است. ما این آب را آب تبلور می نامیم. این شکل از اسید سیتریک از طریق تبلور از آب سرد تشکیل می شود.

 

آیا اسید سیتریک موجب چربی سوزی شکم می شود؟

طبق گزارش Science Daily، اسید سیتریک یک آنتی اکسیدان است که می تواند به افزایش متابولیسم و سوزاندن چربی بیشتر کمک کند. اگرچه هیچ ارتباط مستقیمی بین اسید سیتریک و کاهش وزن وجود ندارد، مرکبات به دلیل آنتی اکسیدان های طبیعی و خواص چربی سوزی مفید هستند.

 

روزانه چه مقدار اسید سیتریک باید استفاده کنیم؟

اغلب، بیش از 1 قاشق غذاخوری اسید سیتریک مورد نیاز نیست. همچنین می توان از آن در هنگام تهیه گوشت برای کمک به از بین بردن هرگونه باکتری استفاده کرد: قبل از پختن گوشت، محلول 1 اونس اسید سیتریک را با 1 لیتر آب اسپری کنید.

 

آیا اسید سیتریک نوعی دارو است؟

اسید سیتریک و نمک های سیترات (که حاوی پتاسیم و سدیم می باشد)، متعلق به دسته ای از داروها هستند که به عنوان قلیایی کننده ادرار شناخته می شوند.

 

آیا اسید سیتریک آبدار برای کبد مفید است؟

اسید سیتریک احتمالاً از طریق یک اثر آنتی اکسیدانی که تولید بیش از حد متابولیت های فعال اکسیژن/نیتروژن را محدود می کند، از آسیب کبدی جلوگیری می کند. تحریک چرخه اسید تری کربوکسیلیک و بهبود اسیدوز بافت نیز می تواند در اثر محافظتی این ماده در برابر آسیب تجربی کبد نقش داشته باشد.

 

آیا اسید سیتریک منبع ویتامین C است؟

اسید اسکوربیک در مرکبات و همچنین اسید سیتریک یافت می شود، اما اسید سیتریک حاوی ویتامین C نیست.

 

نام دیگر اسید سیتریک آبدار چیست؟

نمک ترش نام دیگر اسید سیتریک است. بسیاری اسید سیتریک را با نام مستعار نمک ترش می نامند، زیرا شبیه نمک است و بافتی مشابه دانه های نمک دارد.

 

استفاده از اسید سیتریک در مواد شوینده

 

چگونه از اسید سیتریک آبدار برای کاهش وزن استفاده کنید؟

آب لیمو متابولیسم را افزایش می دهد و به بدن شما کمک می کند تا سریعتر چربی بسوزانید! لیمو سرشار از اسید سیتریک است، بنابراین وقتی اول صبح یک لیوان آب لیمو را با آب گرم می‌خورید، به این فرایند کمک می کنید.

 

آیا سیتریک اسید می تواند باعث رفلاکس اسید شود؟

از آنجا که مرکبات حاوی مقادیر زیادی اسید سیتریک هستند، باعث می شوند معده شما اسید معده بیشتری تولید کند. در نتیجه معده شما پرتر شده و احتمال رفلاکس افزایش می یابد.

 

عوارض جانبی مصرف بالای اسید سیتریک آبدار چیست؟

• درد یا گرفتگی شکم یا معده

• مدفوع سیاه و قیری رنگ

• استفراغ گاهی همراه با خون

 

آیا اسید سیتریک آبدار برای پوست مفید است؟

اخیراً مشخص شده است که اسید سیتریک با حفظ سطح بهینه pH در مناطقی از پوست که برای عملکرد طبیعی سد پوست ضروری هستند، برای بهبود در عملکرد سد پوستی و داشتن پوستی سالم ضروری است. سایر مزایای مراقبت از پوست اسید سیتریک عبارتند از لایه برداری برای از بین بردن سلول های مرده پوست و تقویت لایه برداری آن

 

کدام ویتامین به اسید سیتریک معروف است؟

ویتامین سی

 

تفاوت ویتامین C و اسید سیتریک چیست؟

این دو ماده اغلب به دلیل نام های مشابه و منابع مشابه آنها با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند، اما اسید اسکوربیک و اسید سیتریک یکسان نیستند. اسید اسکوربیک ویتامین C و اسید سیتریک یک آنتی اکسیدان اسیدی است.

 

تفاوت اسید سیتریک با ویتامین سی

 

کجا می توان از اسید سیتریک آبدار استفاده کرد؟

اسید سیتریک در حشره کش ها و ضدعفونی کننده ها برای کمک به از بین بردن باکتری ها و ویروس ها استفاده می شود. این ماده برای نگهداری و مرینیت کردن گوشت و طعم دادن به غذاها و نوشیدنی ها نیز استفاده می شود. به عنوان مثال، سیتریک اسید در برخی نوشیدنی ها برای کاهش اسیدیته پایین و بهبود طعم استفاده می شود.

 

آیا آب لیمو می تواند جایگزین سیتریک اسید شود؟

بله، هر دو قابل استفاده هستند و به راحتی می توان آنها را با دیگری تعویض کرد. تاثیر یک قاشق غذاخوری آب لیمو برابر با 4/1 قاشق چایخوری سیتریک اسید است.

 

آیا اسید سیتریک لکه های تیره پوست را از بین می برد؟

اسید سیتریک با از بین بردن لکه های پیری، لکه های تیره، جوش ها، اسکارهای آکنه، لکه ها و لکه های خشک باعث رشد پوست جدید می شود. اسید سیتریک موجود در تونرهای صورت برای صاف کردن رنگ پوست مفید است و به روشن شدن و از بین بردن لکه های تیره پوست کمک می کند.

 

اگر اسید سیتریک را روی صورت بمالیم چه اتفاقی می افتد؟

اسید سیتریک پوست را لایه برداری می کند، در نتیجه منافذ پوست را باز کرده و سلول های مرده پوست را از سطح پاک می کند. این به نوبه خود باعث رشد پوست جدید می شود که می تواند لکه های پیری، جای جوش و لکه ها را از بین ببرد. همچنین از تجمع سلول‌های مرده که منجر به ایجاد جوش‌های سرسیاه و لکه‌های خشک می‌شود، جلوگیری می‌کند.

 

کدام میوه ها سرشار از ویتامین C هستند؟

  • مرکبات مانند پرتقال و آب پرتقال
  • فلفل
  • توت فرنگی
  • توت سیاه
  • کلم بروکلی
  • کلم بروکسل
  • سیب زمینی ها

 

 

مقالات مشابه :

 

اسید سیتریک آبدار

 

خرید و فروش اسید سیتریک آبدار

گروه بازرگانی اکسیر فرایند پارسینا با تجربه سال ها فعالیت در زمینه فروش مواد اولیه غذایی، فروش افزودنی های غذایی، فروش مواد اولیه دارویی و همچنین فروش مواد اولیه شیرینی و شکلات، اسید سیتریک آبدار را با قیمتی بسیار مناسب و کیفیت عالی در اختیار شما مشتریان گرامی قرار می دهد.

 

قیمت اسید سیتریک آبدار

جهت خرید اسید سیتریک آبدار و همچنین اطلاع از قیمت اسید سیتریک آبدار با ما از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.